RECSIMUM

Aday Takip Sistemi ve İş İlanı Yayınlama Sistemi

ADAY TAKİP SİSTEMİ Nedir?

Çalışan kadrosu bulunan küçüklü büyüklü her firmanın personel ihtiyaçlarını kendi kurumsal web siteleri üzerinden karşılayabilmeleri için geliştirilmiş web tabanlı ve her web sitesine entegre olabilen bir yazılımdır. Recsimum ATS kullanan firmalar kendi web siteleri üzerinden ihtiyaçları olan açık pozisyonlarını yayınlayarak bu ilanlara başvuru alıp gelen aday başvurularını detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

Recsimum ATS kurumsal web sitenize bir satır kod ile entegre olur ve web sayfanızının bir parçası gibi çalışır. İş ilanları web siteniz üzerinden yayınlanır ve gelen başvurular yine aynı modül üzerinden firma giriş bilgileri ile girilerek değerlendirilebilir. İş ilanlarınıza başvurmak isteyen adaylar kendi kurumsal web sitenizden başvuru yaparlar.

Başvuru yapan adaylar özgeçmişlerini ortak bir havuzda oluşturur ve hazır özgeçmişleri ile Recsimum ATS kullanan tüm firmalara başvurabilirler. Her posizyon için veya farklı firmalar için adaylar yeni özgeçmiş oluşturmazlar hızlı ve kolay bir şekilde önceden oluşturdukları özgeçmişleri ile başvuruda bulunabilirler.

Recsimum ATS üzerinden başvuru yapacak adaylar sınırsız sayıda cv oluşturarak farklı dilde başvuru yapabilir veya iş ilanı yayınlayan firmaya özel özgeçmiş oluşturarak başvurmak istediği pozisyona uygun özelliklerini öne çıkartarak başvuru yapabilirler.

İş İlanı Yayınlama

İş ilanlarınızı Recsimum ATS üzerinde yayınlamak hızlı ve kolaydır. Sisteme firma kullanıcı bilgileri ile giriş yaptıktan sonra hazır form üzerinden gerekli bilgileri doldurarak iş ilanı kolayca yayınlanabilir. Önceden yayınlanmış benzer iş ilanları kopyalanarak iş ilanı girişine harcanan zaman en aza indirilebilir.

İş İlanı Paylaşımı

Sosyal medya veya Linkedin gibi platrformlarda paylaşım yapılarak firma sosyal medya hesaplarını takip eden adaylar ilanlara yönlendirilebilir.

Başvuru

İş ilanına başvurmak isteyen adaylar. Recsimum'a üye olup özgeçmişlerini doldurduktan sonra istedikleri pozisyona başvurabilir. Başvurular firma kullanıcısına mail ile bildirilir.

Recsimum ATS Firmalara Ne Sağlar?

İş ilanı yayınlama sitelerinde yayınlanan ilanlara her ne kadar çok sayıda başvuru gelse de başvuruların %10-%15'inin ilanda belirtilen kriterleri karşıladığı görülmektedir. Gelen başvurulardan doğru adayların ayıklanması ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Recsimum ile web siteniz üzerinden yayınlayacağınız iş ilanlarına genelde firmanızı takip eden ve firmanızla ilgilenen adayların başvuru yapması sayesinde başvuru kalitesi %95'ler civarındadır. Açık pozisyona uygun adayların başvurması sayesinde insan kaynakları çalışanlarının ilk filtreleme esnasında harcadıkları zamandan yaklaşık %90 oranında tasarruf sağladıkları tespit edilmiştir.

Recsimum İş İlanı Yayınlama Sisteminde yayınlanan iş ilanları ücretsizdir. Gelen başvrular ücretsizdir. Sadece yıllık üyelik yapılarak sınırsız sayıda ilan yayınlanabilir. İlanlar süresiz olarak yayında tutulabilir. İlanların içerikleri başlıkları değiştirilebilir.

Recsimum'un Önemli Özellikleri

  • Anlaşılabilir, sade ve gelişmiş arayüz ile kolay açık pozisyon yayınlama.
  • Gömülebilir yapısı ile firmanın web sayfasına kolay entegrasyon sağlama.
  • Sınırsız sayıda ücretsiz ilan yayınlama ve sınırsız başvuru alma imkanı.
  • Yayınlanan açık pozisyon iş ilanlarını süresiz olarak yayında tutma.
  • Genel başvuru ilanı yayınlayıp başvuru alarak özgeçmiş havuzu oluşturma.
  • Adayların iş ilanı başvurularına veya özgeçmişlerine yorum ekleme.
  • İş ilanlarını pasife alma, arşive alma veya yeniden yayınlama özelliği.
  • Merkezi aday veritabanı sayesinde adaylardan kolay başvuru alma.
  • İş ilanı sitelerinde ücretli ilan yayınlamaya göre oranla tasarruf.
  • Başvuruların mail ile bildirilmesi.